Dziś zrobi się słodko i romantycznie, a wszystko za sprawą dwóch cukierkowych odcieni z kolekcji LOLLIPOP. Połączenie błękitu 541 i pudrowego różu 516 przywołuje na myśl najczulsze wspomnienia, wakacyjną beztroskę, słodki smak waty cukrowej - po prostu radość. Odcień pudrowego różu zdecywanie łatwiej połączyć z innym kolorem, niż na przykład intensywną fuksję, czy róż w wydaniu neonowym. Korzystając z tej swobody, połączyliśmy uroczy róż z delikatnym, pastelowym błękitem. Mamy nadzieję, że pomimo słodkości, która wypełnia po brzegi dzisiejszą stylizację, pokochacie ten duet równie mocno, jak my :)

Jak wykonać efekt cieniowania na paznokciach i dlaczego łatwiej jest go oiągnąć przy użyciu lakierów hybrydowych, niż klasycznych lakierów?

Cieniowanie, lub tak zwane ombre jest w gruncie rzeczy bardzo proste. Klasyczne lakiery niestety sprawiają problemy, ich rzadka konsystencja rozlewa się często na skórki, sam lakier szybko schnie, więc nie jesteśmy w stanie tak szybko, a jednocześnie dokładnie rozetrzeć kolory, aby uzyskać efekt cieniowania. Hybrydy zastygają dopiero po ich utwardzeniu w lampie, więc do tego czasu mamy możliwość próbowania, dopieszczania i regulowania swojego cieniowania na paznokciu. Możemy też w łatwy sposób usunąć ewentualne pomyłki lub dołożyć lakier tam, gdzie go brakuje bez obaw o niedociągnięcia.

1. Pierwszym krokiem jest odtłuszczenie płytki paznokcia oraz nałożenie bazy, a następnie utwardzenie jej w lampie. 

2. Po utwardzeniu bazy nanosimy na paznokcieć wybrane dwa kolory, jeden obok drugiego, równo na każdej połowie panokcia, zaczynając od skórek, przeciągając pędzelek pionowo w dół - w przypadku dzisiejszej stylizacji jest to na połowie paznokcia błękit 541, na drugiej połowie róż 516. Przy użuciu dodatkowego pędzelka, którego włosie jest dość giętke, nie sztywne lub po prostu za pomocą pędzelka z naszych lakierów hybrydowych, po dokładnym zebraniu nadmiaru lakieru zacieramy granice między wybranyi kolorami. Utwardzamy w lampie.

3. Czynność powtarzmy dwukrotnie lub w przypaku pasteli, możemy nałożyć trzy cieniutkie warstwy, a na każdej z nich dokładnie zatrzeć granice kolorów.

4. Ostatnim krokiem jest pomalowanie paznokci topem no wipe i utwardzenie ich w lampie.

Mamy nadzieję, że taki wiosenny, a może już nawet wakacyjny manicure hybrydowy i efekt cieniowanie przypadł Wam do gustu. W kolejnych wpisach postaramy się pokazać Wam połączenia bardziej intensywnych odcieni, tak, aby każda z Was znalazła coś dla siebie i spróbowała tej prostej, a jak bardzo efektownej metody zdobienia.